چه تخلفاتی موجب توقیف خودرو می‌شوند؟

قانون گذار اجازه دارد در صورت بروز برخی تخلفات رانندگی ، وسیله نقلیه شما را توقیف کند.

 

توقیف خودروهای متخلف تا ۷۲ ساعت

 

اما جای سوال است چه زمانی و چه تخلفاتی منجر به توقیف وسیله نقیله میشود؟

تصادفات

هر زمان بر اثر تصادف شخصی اسیب ببیند یا فوت کند و پلیس تشخیص دهد علت این تصادف وسیله نقلیه بوده است آن وسیله نقلیه را به پارکینگ منتقل می کند یا امکان دارد جریمه یا خلافی خودرو به مبلغی بالای یک میلیون تومان برسد که در این صورت هم قانون گذار خودرو را توقیف خواهد کرد. وکیل حقوقی در تهران در این مورد میتواند به شما کمک کنید.

مدارک

یکی دیگر از مواردی که منجر به توقیف خودرو میشود همراه نداشتن مدارک اصلی خودرو و همینطور همراه نداشتن کارت گواهینامه است.

توقیف وسیله نقلیه

موارد زیادی است که باعث توقیف وسیله نقلیه می شود مانند انجام حرکات نمایشی ، تجاوز از سرعت مجاز، سبقت غیرمجاز در مسیر‌های دو طرفه، عبور از چراغ قرمز، حرکت به صورت مارپیچ، توقف در محل پارک ممنوع به شرط حضور نداشتن راننده، توقف داخل پیاده رو. انجام هم زمان دو مورد از موارد ذکر شده سبب توقیف وسیله نقلیه می شود.

توقیف گواهینامه

درمواردی مانند ایجاد صدای ناهنجار، حمل بار غیرمتعارف و تردد در خطوط ویژه اتوبوسرانی با موتورسیکلت نه تنها سبب توقیف وسیله نقلیه می‌شود، بلکه منجر به توقیف گواهینامه شود.

توقیف موتور سیکلت

در صورتی که راننده موتور سیکلت در پیاده رو یا در جهت مخالف مسیر مجاز حرکت کند یا اقدام به حرکات نمایشی و مارپیچ باعث توقیف وسیله نقیله خواهد شد.

فعال در زمینه : - وکیل حقوقی در شیراز - وکیل کیفری در شیراز - وکیل حقوقی در تهران - وکیل کیفری در تهران
لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
شرح کوتاه موضوع یا نظر شما